PROMO! Nu 1 + 1 gratis

Wanneer Girl on Fire niet langer alleen een popliedje is maar een marsdeuntje voor soldaten die ten strijde trekken, vraagt Wang Ping-Hsiang zich af wat er gebeurt met zijn herinneringen wanneer oorlog ze in vuur en vlam zet. 

Waar was Wang toen Alicia Keys haar nummer Girl on Fire uitbracht in 2012? Zijn frustratie over het feit dat hij zich dit niet kan herinneren, drijft hem ertoe om op het podium in zijn digitale archieven te duiken. Uiteindelijk stuit Wang op een foto die per ongeluk naar zijn Facebook-pagina is geüpload en bevindt hij zich in een militaire omgeving, hartstochtelijk bezig met bajonetoefeningen en het commando “doden” roepend.

Hoe dieper hij graaft, hoe meer herinneringen bovenkomen aan zijn tijd in het Taiwanese leger, tien jaar geleden. In Retina Maneuver onderzoekt Wang hoe de perspectieven van Taiwanese millennials op dienstplicht en militair geweld de afgelopen tien jaar geëvolueerd zijn – dit alles door een queer lens. 

Retina Maneuver is een solo lecture-performance die is ontstaan uit Wang zijn onverklaarbare obsessie met Alicia Keys’ popsong Girl on Fire.

Over Ping-Hsiang Wang
Wang is een Berlijnse theaterregisseur uit Taiwan. Zijn kenmerkende esthetiek is gericht op het omzetten van normale dagelijkse landschappen in fantastische digitale werkelijkheden. Zijn werk stelt het verhaal voor als een volledige zintuiglijke ervaring en combineert meerdere performatieve elementen met behulp van tekst, geluid, beweging, livestreaming video, objecten, documenten en scenografie.

Praktisch

prijzen
  • Kansentarief: 2 euro
  • Jongerentarief: 6 euro
  • Kassa: 10 euro
locatie
  • C.O. Nova
  • Schijfstraat 105
  • 2020 Antwerpen

Extra

1 + 1 gratis: voor elk ticket dat je bestelt, mag je een vrijkaart toevoegen aan je winkelmandje.

Let op! Vrijkaart alleen geldig op vertoon van betaald ticket.